Haber

Akşam davetlerinde gözler sende olsun

Konserler, kutlamalar, davetler, açılışlar yeniden hayatımıza giriyor ve bu özel gecelerde herkesin beğenisini kazanacak doğru tarzı seçmek için birkaç küçük ipucuna ihtiyacın olacak… İşte tavsiyelerimiz.

Davetlerin, açılışların, kutlamaların, doğum günlerinin insanları bir araya getireceği eski güzel günlere döndük ve şimdi hayatımızda yeni bir endişe var: Çok şık görünmek. 

Pandemi nedeniyle spora ve aktivitelere çok motive olamadığımız dönemde biraz form kaybetmiş olabilir. Bu sadece sizin değil, tüm dünyanın dert yandığı bir konu. Artık biraz daha toplu görünüyor olabilirsiniz. Eski kıyafetlerinizin üzerine olmadığını bile fark ediyor olmalısınız. Bu nedenle, yeni abiye elbise seçmek, bugün artık daha önemli bir seçim sürecine dönüştü. Çünkü gardıroptaki elbise modelleri eski beden ölçülerimize göre seçilmişti. Daha irice bir bedense, daha fazla dikkat çekmek anlamına da geliyor. Artık gözler daha fazla üzerinizde olacak, bedeniniz elbiseyi daha dikkat çekici biçimde taşıyacak. Dolayısıyla dikkatle seçim yapmalı, daha fazla kriteri göz önüne almalısınız.

Abiye söz konusu olunca bu yılın trendi, kendinizi rahat hissetmek olarak özetlenebilir. Vücut hatlarınızı zorlamayan, çizgileri tarzınızla uyumlu ve kendinizi de içinde rahat hissedeceğiniz elbiseler bu yılın tercih edilen tasarımları arasında yer alıyor.

Bu da şaşırtıcı bir şey değil, aksine doğal bir sonuç. Çünkü artık Instagram gibi sosyal medya platformları varken kimse yapmacık bir görüntü verdiği fotoğraflarla ömür boyu anılmak istemiyor. Üstüne bir de Covid-19 krizi yaşanmışken, kimse kimseyi kandırmasın, o elbiselerin içine zor giriyoruz.

Dolayısıyla, bu yıl davet elbisenizi seçerken, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz abiye elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sırada, vücudunuzun güçlü yönlerini ön plana çıkartacak bir modeli tercih etmelisiniz. Tabi ki yanında şık bir çanta gibi aksesuarları da ihmal etmeyeceksiniz.

Örnek vermek gerekişe, yüzücü, sporcu, geniş ve etkileyici omuzlara sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakan bir elbise tercih etmek elbette mantıklı bir hareket olacaktır.

Ya da, diğer senaryoda, basenlerinizden memnun olmadığınızı düşünelim. Bu durumda, vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar modeller yerine basenlerinizi saklayacak dökümlü tasarımlara yönelmeniz doğru olabilir.

Bu yılın popüler modelleri arasında pantolon etek de çok tercih edilecek. Siz de gardırobunuzda bu tarza yer vererek seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz.

Elbette elbisenizin rengi de önemli. Seçeceğiniz renk, tarzınızı ve kimliğinizi ortaya koyacak, arkadaşlarınızın anı fotoğraflarında yer edecek önemli bir detay. Ne renk elbise giyeceğinizi seçerken sevdiğiniz renkleri göz önünde bulundurabileceğiniz gibi farklı renklerin insan psikolojisindeki etkisini de dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizde istediğiniz etkiyi bırakmanız kolaylaşacaktır. Elbisenizle çantanızın renk veya kontrast uyumu da çok önemli. Abiye çanta modelleri arasında, elbisenizle kontrast oluşturacak bir rengi tercih ederek, çanta aksesuarını da öne çıkarak bir kombin yaratabilirsiniz.

İşinize yarayacak bir ipucu da, her davette başka bir ayakkabı tercih ederek, tekrardan kaçınmanın önemli olduğu. Kıyafetlerinizi farklı aksesuarlarla kombinleyip farklı tarzlar yaratsanız da, ayakkabılar hemen dikkat çeker ve Instagram çağında, farklı zamanlarda çekilen fotoğraflarda hep aynı topuklu ayakkabı o fotoğraflarda hemen göze çarpar.

Instagram çağında şunu da unutmamak gerekiyor ki, renklerin aynı zamanda görsel hafızada kalacak güçlü etkiler yaratır. Sosyal medyada bir ömür saklanacak fotoğraflarınızın etkisini önceden planlamak için renklerinizi doğru seçmeye çalışın. Davetin yapılacağı salonun hakim renklerini önceden soruşturabilirsiniz. Böylece salondaki perdelerin arasında kaybolmak yerine, ortamda kontrast oluşturacak şekilde bir renk seçebilir ve gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Böylece tüm fotoğraflarda en çok göze çarpan insan olmanıza artık kimse engel olamayacak.

Yorum Ekle