Terapi

Uyum ve ahenk bu rakamlarda gizli

İnsan dahil evrendeki her şeyin bir enformasyondan ibaret olduğunu düşünen Grigori Grabovoi’un yarattığı metot rakamlar aracılığıyla kişinin hayatını daha uyumlu ve ahenkli hale getirmeyi vadediyor. Grabovoi’un yöntemiyle elinizde, cüzdanınızda veya görünmeyen bir yerde taşıyacağınız bu sayı dizinlerini tekrarladığınızda, hayatınızdaki negatif şeyleri pozitife dönüştürebiliyorsunuz.

Yazı: Deran ÇETİNSARAÇ

Merkezi Almanya Hamburg’da bulunan Svet Merkezi’nin kurucularından Alexander Teetz, bir yaşam koçu. Teetz, Rus Grigori Grabovoi’un yarattığı bir uyumlama metodunu tüm dünyada seminerler vererek yaymaya çalışıyor. İstanbul’a da Svet semineri vermeye gelen Teetz’le buluştuk ve pozitif anlamda bireysel değişimi vadeden bu yöntem hakkında bilgi aldık. İnsanın her bir hücresinin birbiriyle uyumlu olması gerektiğine inanan Grabovoi, bireysel değişimin evrensel değişimi de getireceğini söylüyor. Bunun için de sayı dizinlerini kullanıyor.

Grabovoi bu sayı dizinlerini nasıl oluşturuyor?
Grigori Grabovoi, çok küçük yaşlardan itibaren durugörü vasfına sahip olduğunun farkına varıyor. Numaralara karşı olan yeteneğini de keşfettikten sonra Taşkent Üniversitesi’nde matematik ve fizik okuyor. Daha sonra bir havayolu şirketinde çalışırken bu yeteneği sayesinde uçak veya helikopterlerdeki arızalı bölümleri görebilmeye başlıyor. Sadece bir uçağa bakarak veya uçağın içinde durarak neresinde arıza olduğunu tespit edebildiğini söylüyor. İnsanlar Grabovoi’un yeteneğini fark edince ondan sağlık konusunda da yardım istemeye başlıyor. Ne zaman biri ona bir rahatsızlıkla ilgili soru sorsa, o sorunu düşündüğü zaman aklına sayı dizileri geliyor.

uyum-ve-ahenk-bu-rakamlarda-gizli-2
Svet semineri için İstanbul’a gelen Alexander Teetz, sayı dizinleriyle hayatımıza nasıl uyum getirebileceğimizi anlattı.

Bu sayı dizinlerini yayarak ne amaçlıyor?
Grabovoi’nin amacı kişisel kurtuluşla birlikte evrensel kurtuluşu da sağlamak. Tek bir insanoğlunun yaşam kalitesini yükselttiğiniz zaman bu evrensel kaliteyi de artırıyorsunuz anlamına geliyor. Burada önemli olan uyumdur. Grigori Grabovoi, “kurtuluş ve uyumlu gelişim” öğretisiyle hem genel kurtuluşu hem de kişisel kurtuluşu, aynı zamanda da ebedi, yaratıcı ve uyumlu gelişimi amaçlıyor.

Siz Grabovoi’un metoduyla nasıl tanıştınız ve bu metodu nasıl benimsediniz?
Kendisiyle şahsen tanışmadım. Almanya’da yaşayan Rus ortağım Svetlana Smirnova Grabovoi’un öğrencisiydi. Onun vasıtasıyla bu metottan haberdar oldum. İlk deneyimim kendi üzerimde oldu. Öncesinde çok sayıda insandan bu yöntemin işe yaradığıyla ilgili bilgiler aldım. Başta ben de şüpheyle yaklaştım kendisine ve hatasını bile bulmaya çalıştım. Hatasını aradıkça bulamadım ve bu beni çok şaşırttı. Zamanla sayı dizinlerinin oluşturduğu vibrasyonun insanları nasıl iyileştirdiğini gördüm.

İşe yaramadığı hiçbir örnekle karşılaşmadınız mı yani?
Bir örnek vermek istiyorum. Ağabeyimin Almanya’daki çiftlik evinde atları var. Bu atlara bir türlü eğitim veremiyordu. Ben de sayı dizinlerini atlar üzerinde kullandım. Bir hafta sonra ağabeyimin atları komutları yerine getiriyordu. Ağabeyim bunun tamamen tesadüf olduğuna inanıyor ve ben ona aksini ispatlayamam. Dolayısıyla şöyle söyleyebilirim, metodun her numarası işe yarıyor ama her numara herkes için işe yaramıyor.

Daha önce hiç meditasyon yapmamış veya bu konular üzerine kafa yormamış biri de bu metodu uygulayabilir mi?
Tabii ki uygulayabilir. Önemli olan aynı bilinç düzeyine gelmek. Diyelim ki bir kasa var ve bu kasanın anahtarı odanın içerisinde saklı. Anahtara ulaşamasanız da onun orada olduğunu ve dolayısıyla kasayı açabileceğinizi biliyorsunuz. Önemli olan dokunmasak da, görmesek de anahtarın orada olduğunu bilmek. Benim en çok kullandığım sayı dizini 71042; şimdiyi yani anı uyumlamak için olan sayı dizini. Uçakta seyahat ederken çocuk ağlaması veya basınç gibi beni rahatsız eden durumlar yaşıyorum. Hemen bu sayı dizinini düşünmeye başlıyorum, akabinde iyi hissetmeye başlıyorum.

Normun/ ahengin yeniden sağlanmasına yönelik sayı dizinleri
TEMEL KONU/HEDEF SAYI DİZİNİ
Şimdinin uyumlanması 71042
Geleceğin uyumlanması 148721091
Geçmişin uyumlanması 7819019425
Bitkiler (genel ahenk) 811120218
Hayvanlar (genel ahenk) 555142198110
Mali durum 71427321893
Genel sorunların çözümü 212309909
Ailede uyumlu ilişkiler 285555901
İş yerinde uyumlu ilişkiler 141111963
Çocukların amaçlı öğrenimi 212585212
Olumsuzun olumluya dönüştürülmesi 1888948

Diyelim parayla ilgili bir sorunum var ve bana iyi gelecek sayı dizinini öğrendim. Sistemi nasıl çalıştıracağım?
Yaşadığınız soruna denk düşen sayı dizinini öğreniyorsunuz. İlk adım mental olarak buna hazırlanmaktan geçiyor. Varoluşun yani evrenin bir güç tarafından yaratıldığına konsantre olmanız gerekiyor yani evrenin yaratılışına. Diyelim gençleşmek istiyorsunuz, o zaman genç göründüğünüze konsantre olmalısınız. Düşünce olarak genç olduğunuzu bilirseniz her bir hücrenizin enerjisi de düşüncelerinizi izleyecektir. Evrendeki her şey bir bilgidir ve her enerji bilgiyi takip eder. Dolayısıyla bilgiyi siz belirlerseniz enerji de belirlediğiniz o bilgiyi takip edecektir. Finansal durumun düzelmesi bilgisini taşırsanız, onu düşünürseniz enerji de bu bilgiyi takip etmeye başlar. İşte sistemin temeli bu mantık üzerine işliyor.

Yani sayı dizinlerini söyleyerek enerjiyi mi yönlendiriyoruz?
Evet. İstediğiniz kadar yatırım yapın, zengin olacağınıza inanmazsanız zengin olamazsınız.

Uyumlanma ne kadar zamanda gerçekleşiyor? Ne kadar süreyle bu dizinlerin söylenmesi gerekiyor?
Bu tamamen kişiye bağlı olan bir şey. İlk söylediği anda da olabiliyor, üç-dört ay sonra da… Hücrelerimizin iyileşmesine engel olan şey beynimizdeki blokajlar. Başka türlüsünün olabileceğine inanmıyoruz, düşüncelerimiz özgür değil. Numaralarla iyileşileceğine inanmayı reddetmek de bu blokajlardan biri. Blokajları kaldırdığınız anda iyileşmeyi başlatmış olursunuz.

Pozitif Dergisi 2014/01

Yorum Ekle