Beki İkala Erikli

Yürekten şükretmek, en güçlü duadır

Neden mi? Çünkü şükrettiğimizde, yürekten; hissederek şükrettiğimizde enerjimizi öyle yüksek bir seviyeye getiriyoruz ki… Tıpkı bir mıknatıs gibi güzellikleri kendimize çekecek hale geliveriyoruz. Şükretmenin istediklerimizi yaşamımıza çekmenin en hızlı yolu olduğuna yürekten inanıyorum. Bunu yapmak da aslında zor değil…

Beki İkala ERİKLİ
www.meleklerleyasamak.com

yurekten-sukretmek-2Hayatınızda her ne istiyorsanız, o isteğin özü, onun bir parçası yaşamınızda bir yerlerde vardır. Sağlık istiyorsanız ve hastaysanız bile, sağlıklı olan bir parçanız mutlaka vardır. Görüyor ya da duyuyorsunuzdur örneğin. Bunun için şükredin. Aşkı istiyorsanız ve hayatınızda biri yoksa, gerçek aşkı yaşayan sevdiğiniz biri için şükredin. Bahçeli bir ev istiyorsanız, şu anki evinizdeki saksı çiçeklerinin gününüze getirdiği doğa parçası için şükredin. İçinizde bir yerlerde o isteğin özüne sahip olduğunuzu hissederken yüce Allah’tan; meleklerinizden yüreğinizdekini isterseniz ve işi onlara bırakırsanız, istedikleriniz yaşamınıza çok daha kolay girecektir.

Bunu yaparsanız, şu andaki yaşamınız (örneğin eviniz) nasıl olursa olsun, istediğiniz şeyin özünü bir parça da olsa yaşadığınızı hissetmeye başlarsınız. Böylece evren, Allah ve melekler yüreğinizdeki isteğe çok daha kolay yanıt verirler. İçiniz o güzel, bahçe içinde çiçeklerle benzenmiş evin hissiyle dolar ve çekim yasası devreye girer. Böylece meleklerden istediğiniz o ev size, imkanlarınız ne olursa olsun gelecektir. Tabi atmanız gereken adımları atar ve siz meleklerinize ‘nasıl olacak ki’lerle, ‘ümit yok’larla engel olmazsanız. (Hatırlayın: Meleklerinizin size yardım etmesi için istemeniz ve ‘olmaz ki…’lerle onların yolunu tıkamamanız önemlidir.)

Şükremek, yüreğimizdeki mıknatısı harekete geçirir
‘Meleklerle Yasamak’ facebook sayfamızda sıklıkla meleklerimden gelen mesajları paylaşırım. Bir gün bereketle ilgili yukarıda yazdıklarımı paylaşmak geçti içimden. Bir takipçimiz bu yazıyı okuyunca şükrederek yüreğimizdekini çekmekle ilgili muhteşem bir örnek paylaştı sayfamızda: “Mersin’de yaşıyorum, kitaplarınızı okudum, kısmet olursa eğitimlerinize de katılmak isterim. Hayatım boyunca söylediğiniz çoğu şeyi doğal olarak yapmış olduğumu görüyor ve şükrediyordum. Bir önceki evimde salonda pencereye yakın bir yerde bir noktadan hafif eğilerek baktığınızda deniz görünürdü. Hem kendim orada oturur, hem de gelen misafirlerime “Buyrun, şöyle denize nazır oturun” derdim, gülerlerdi bana. “Bu mu denize nazır oturmak?” diye… Ama ben “O kadarcık da olsa deniz manzaralı evim var” derdim ve şükrederdim. Bir süre sonra bana bir ev almak nasip oldu. Manzarası nasıl mı dersiniz? Tamamen deniz manzaralı… Hatta sekizinci kattayım. Üstelik penceremin önünde bir de çam ağacı var! Yeni salonumda salonun neresinde oturursanız oturun denizi görebiliyorsunuz. Çok şükür… Şükrederken gerçekten hiçbir beklenti içinde olmadan şükredebilmek çok güzel.”

Başmelek Ariel’den şükrederek bereketi çekmek üzerine
Her ay bizden mail almak isteyenlere yazacağım mesajı düşünürken, “Şükrederek bereketi çekmekle ilgili meleklerimden bir mesaj istesem…” dediğim anda sevgili Başmelek Ariel’in sıcacık enerjisini yanımda hissettim.

“Şükretmek, çok güçlü bir varoluş halidir”
diye başladı sözlerine Başmelek Ariel.“Şükretmek çok yüksek bir titreşimdir ve sizin yaşamınıza pekçok başka benzer titreşimdeki “lütfu” (güzellikleri) getirmenize izin verir. Biliyorsunuz ki evren, titreşim yasaları üzerine kuruludur. Benzer benzeri çeker. Şükretmek bir titreşimdir; sizlere en muhteşemi getiren bir varoluş halidir. Sizler şükretme durumuna eriştiğinizde -ki bunu derken sadece kelimeleri söylemeyi kast etmiyoruz; kalbinizin ve ruhunuzun tam bir uyumla bir şükrediş halinde olmasını kast ediyoruz– o zaman sizler gerçekten yüreğinizdeki her neyse onu kendinize çekebilirsiniz.” “Peki, Başmelek Ariel şükretmenin gücünü yaşamımıza daha fazla bereketi çekmek için nasıl kullanabiliriz?” “Bunu hissedin sevgili arkadaşlarım, sahip olduğunuz her şey için yaşamınızın her anında şükran hissini hissedin. Eğer daimi bir şükretme halinde kalabilirseniz, yaşamınız cennette bir gün haline gelir. … Gerçekten tamamıyla şükran hissiyle dolduğunuz anları bulun” dedi Başmelek Ariel. “Bunu nasıl yapabiliriz?” diye kalbime sorduğumda açıkladı: “Sizi kalbinizden gülümsetecek küçük şeyleri bulun; ve o anı içinize alın… O gülümsemeyi alın, o anı alın ve kendinize o anla olma zamanını verin… Ve ‘Teşekkür ederim’ deyin. ‘Bunun için teşekkür ederim, teşekkür ederim, tüm kalbimle teşekkür ederim…” Ve ben bu sözcükleri okurken bile yüreğimin ısındığını hissettim. “Evet, sonuç sıcacık bir sevginin akışı olacaktır, bu sevgi yaşamınıza hangi formda (şekilde) akacak olursa olsun. İstisnasız bir şekilde sonuç, güzel bir bereketin akışı olacaktır.” Sevgi ve ışıkla, bolluk ve bereketle, şükranla dolu bir bahar, muhteşem bir yaz olsun!

Beki İkala Erikli www.meleklerleyasamak.com
* “Meleklerle Yaşamak” adlı kitapta meleklerin rehberliğini almakla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

Pozitif Dergisi 2014/02

Yorum Ekle