Alternatif

Yılbaşında onu şık bir makineyle mi heyecanlandırsak?

Fotoğrafçılık bir zamanlar, profesyonel bir uğraş olarak, herkesin ilgi alanına girmiyordu. Ancak bu dönemler çok geçmişte kaldı. Artık fotoğrafçılık hepimizin ilgi alanı ve dünya tam anlamıyla fotoğraflar, videolar üzerinden dönüyor. Peki, sosyal medyada fotoğraflar paylaşmayı çok seven bir yakınınıza, arkadaşınıza, akrabanıza neden profesyonel kalitede bir fotoğraf makinesi hediye etmeyi düşünmüyorsunuz?

Akıllı telefonlar, fotoğrafçılık alanında bir devrim yaratmış olabilir. Yapay zekalı uygulamaları sayesinde, pek çok insan, sadece telefonun bir tuşuna basarak, tüm ayarları optimize edilmiş şekilde çekici fotoğraflar elde etmeyi başarıyor.

Ancak yine de sosyal medyada fotoğrafçılık konusundaki hünerlerini göstermek isteyen bazı kullanıcılar, daha profesyonel fotoğraf makinelerinin gelişmiş özelliklerine ihtiyaç duyabiliyorlar.

Bu yılbaşında, sevdiklerimize yılbaşı hediyesi olarak bir fotoğraf makinesi hediye etmek gerçekten güzel bir sürpriz olabilir.

Başlangıç seviyesindeki başarılı bir fotoğraf makinesi arayanlara ise Nikon P900 modelini tavsiye ederiz. Kullanımı kolay ancak yetenekleri üstün olan bu cihaz, profesyonel kalitede fotoğraflar ve videolar elde etmek isteyen potansiyel sosyal medya fenomenlerini çok mutlu edecek bir cihaz.

Cihazın yeteneklerine topluca bir bakmak gerekirse:

16MP – 1/2.3″ CMOS Sensör

ISO 100 – 12800 Aralığı

24–2000 mm F2.8 – F6.5 83x Zoom Lens

Optik Titreşim Önleyici

3″ Hareketli LCD Ekran

921k dot Elektronik Vizör

1/4000 Enstantane ve 7.0 fps Çekim Hızı

1920 x 1080 Video Çözünürlüğü

Dahili Wireless

Dahili GPS

899g. 140 x 103 x 137 mm

Dahili kablosuz özelliği sayesinde, telefonunuzdaki internet bağlantısı üzerinden veya evdeki/kafelerdeki kablosuz ağlar üzerinden, internete bağlanıp gönderim yapabilen cihazın ayrıca optik titreşim önleyici özelliği de onunla çok daha hızlı ve hareketli fotoğrafları, çok daha sağlıklı çekebilme imkanını ortaya koyuyor. Son derece şık ve göze çarpan bir tasarıma da sahip olan kamera sayesinde, bu yılbaşında, fotoğraf tutkunu sevdiklerinizi çok mutlu edebilirsiniz.

Yorum Ekle