Astroloji

Zamanlamanın gücünü kullanın

Ne zaman evlenmeli, ne zaman zam istemeli, aşk için uygun mu, ya ameliyat için? Yola çıkmalı mı çıkmamalı mı? Bugün enerjimi nasıl kullansam? İşte bütün bu soruların yanıtını gökyüzü hareketlerine bakarak bulmak mümkün. 2016’da sizin için en verimli zamanlar bu yazıda…

Yazı: Aycan Aşkın Saroğlu

2014 YILINDA DİNÇER GÜNER VE NAZ BAYATLI İMZALI ‘ZAMANLAMANIN GÜCÜ’ ADLI ASTROLOJİ KİTABI
BÜYÜK İLGİ GÖRMÜŞTÜ. Twitter’da ‘trend topic’ olmayı başaran kitap, yılın 365 gününün enerjisini astrolojik olarak inceliyordu ve herkesin kafasını kurcalayan sorulara yanıt veriyordu. ‘Zamanlamanın Gücü 2016’ da kısa süre önce raflarda yerini aldı. Kitabın her ikisi de arkadaşım olan yazarları Pozitif’in sorularını yanıtladı.

‘ZAMANLAMANIN GÜCÜ’ PROJESİ NASIL DOĞDU?
Proje, günlük hayatımızda bizi en çok etkileyen gezegen olan Ay gökcisminin Zodyak kuşağında yer alan burçları ziyaret ettiği döngüyü takip ederek yapılmış bir kitap projesi. Yıl boyunca bu hareketlerin bize yansıttığı enerjileri temel alıyor ve diğer gezegenlerin birbirleri ile olan etkileşiminin yaşadığımız evrene olan etkilerini analiz ediyor. Her günün enerjisini, gidişatını ve potansiyelini yansıtan gezegen konumlarını doğru kullanmak bir anlamda. Biz astrologların yıllardır yaptığı gibi, günü göksel enerjilere göre planlama lüksünü herkesle paylaşmak istedik.

“Biz astrologların yıllardır yaptığı gibi günü göksel enerjilere göre planlama lüksünü herkesle paylaşmak istedik.”

Naz Bayatlı,Dinçer Güner

Naz Bayatlı,Dinçer Güner

Siz projelerinize başlarken zamanlamanın gücünden nasıl yararlanıyorsunuz?
‘Zamanlamanın Gücü’, 2014 yılında ilk basıldığı günden bu yana, zaten projenin yaratım sürecinde katkısı olan biri olarak bildiğin gibi, bir astroloji kitabı için ilgi gördü. Hele bu sene kitap henüz çıkmadan ikinci baskıyı yaptı ve bizi bile şaşırttı. Bu elbette bizi çok mutlu ediyor. Bu başarının sırrı nerede dersen, ilk olarak bu projenin bu amaçla benzerinin daha önce yapılmamış olması, diğer bir sebep de astrolojiyi bilen ve takip eden bir kitlenin yanı sıra gökyüzü hareketlerinin herkesin anlayabileceği ve günlük hayatta yararına kullanabileceği basit bir formatla sunulması. Kitabımızı geçen sene editöre teslim etme aşamasından başlayarak, baskıya ve raflara çıkma sürecine kadar bu tarihleri özellikle uygun gökyüzü görünümünü bekleyerek seçtik ve ısrarla belirlediğimiz tarihlere bağlı kalınmasını rica ettik. İyi ki öyle yapmışız, hakikaten güzel bir ivme yakaladık. İşlerimiz rast gitti. Geçen yıl ilk baskıda Jüpiter şans ve fırsatlar gezegeni Aslan burcundaydı, her ikimizin de kazanç, kariyer, tanınma, prestij kazanma evleri ile bağlantıdaydı ve bu Jüpiter, Ay ve Venüs gibi iki güzel etki yaratabilen gezegenle kavuşumdaydı.

Eskilerin ‘eşref saati’ dediği uğurlu saat mi zamanlamanın gücü?
Eşref saati senin de söylediğin gibi bir işin olumlu yola girmesi için en uygun zaman. İş görecek kimsenin ters davranmayarak, güçlük çıkarmayarak uysallık gösterdiği zaman demek olduğu için biz de bu günleri seçmek adına bu kitabı yazdık.

Dikkat! Evlilik zamanı
Her günün enerjisi gerçekten hayatımızı belirliyor mu?
Evlenmek için Venüs’ün hareketlerine özellikle dikkat ediyoruz çünkü astrolojide evliliği, ilişkileri ve mutlu olmayı temsil eden gezegen. Özellikle geri harekette olmadığı bir zamanı belirlemek isteriz, bir de eğer yöneticisi olduğu Terazi veya Boğa burcundaysa o dönemde daha harika enerjiler yansıtır. Ayrıca her evlilik bir sosyal olay ve bir organizasyon işi olduğu için hem insanların eğleneceği hem de düğünden dernekten mutlu olacağı bir burçta Ay’ı konumlandırmayı da isteriz Ay Aslan’da veya Terazi’de seçmek gibi. İş aramak ve bulmak için mesela iş görüşmelerinde bize avantaj sağlasın diye iletişim gezegeni Merkür’ün, şans ve fırsat yakalama gezegeni Jüpiter’in ve elbette uyum ve denge sağlamak için Venüs’ün uygun konumda olduğu tarihleri seçeriz.

Ay zamanları nasıl işliyor? Hangi ay burcu en iyi? Kısaca anlatır mısınız?
Ay döngüsü herkes için geçerli çünkü ay genel ruh hali ve bedensel ritmi belirleyen ortak bir gösterge ve hepimiz için geneli yansıtır. Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve biz de bu burcun etkilerini hem bedenimizde hem ruhumuzda hissederiz, hem de günlük hayatta odaklandığımız konular çerçevesinde yaşarız. Örneğin kuruntulu, endişeli, stresli ve huzursuz olabileceğimiz Ay Başak, Ay Akrep veya Ay Oğlak günlerinde eğlence, etkinlik ve mutlu olmak istediğimiz bir organizasyonu yapmayı düşünmesek daha iyi olur. Eğer konuşmak, iletişim kurmak anlaşmak istediğimiz bir konu varsa Ay’ın İkizler, Terazi veya Kova gibi hava grubundan burçlarda olması işimize yarar. Ay boşlukta dediğimiz Ay’ın ortada ve açısız kaldığı zamanlarda yeni bir eylem başlatmamaya ve karar almamaya dikkat etsek iyi olur.

2016’da en iyi zamanlamalar için birkaç örnek verir misiniz?
Evlilik ve güçlü ilişkiler kurmak için 31 Ağustos-21 Eylül arası Venüs evliliği ve uyumlu ilişkileri temsil ettiği Terazi burcunda kalacak. Bu dönemde bir düğün veya organizasyon planlamak oldukça iyi etkili olur. Merkür geri giderken mesela 2016’nın başında 5-25 Ocak arası alım satım yapmak, elektronik cihazlar almak, önemli anlaşmalar yapmak için riskli zamanlar. Bittikten sonra harekete geçmek tecrübeyle sabit bir zorunluluk oluyor. Estetik ameliyat olmak için öncelikle yine karar fikirler el becerilerini temsil eden Merkür veya güzellik ve estetikle çok alakalı Venüs gibi gezegenlerin gerileme dönemlerini seçmeyiz.

Merkür gerilemesini öğrendi herkes ama neredeyse bütün gezegenler geriliyor.
Tüm bu dikkat edilmesi gereken gökyüzü hareketlerini burada yazmak mümkün değil. Ancak gelecek yılın Merkür Retro tarihlerini verebiliriz. Bu dönemde iletişim haberleşme, ticaret ve yolculuklarda aksama ve tersliklere karşı dikkatli olmakta yarar var. 5-25 Ocak, 27 Nisan-22 Mayıs, 30 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasına dikkat etmek gerekiyor.

“Eğer konuşmak, iletişim kurmak, anlaşmak istediğimiz bir konu varsa Ay’ın İkizler, Terazi veya Kova gibi hava grubundan burçlarda olması işimize yarar.”

zamanlamanin-gucunu-kullanin-2

2016 BURÇ YORUMLARI

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Bu yıl aşkta, ilişkilerde, evlilik hayatında şanslı olduğunuz dönem 13 Temmuz- 6 Ağustos ile 31 Ağustos-23 Eylül tarihleri arası. Para konularında 18 Mart-11 Nisan tarihlerinde gelir artırmak için uygun. 27 Nisan-23 Mayıs tarihlerinde para evinizde geri gidecek Merkür sebebiyle para transferlerinde, sözleşmelerde, alışverişlerde sıkıntılı durumlar yer alabilir. Paranıza, cüzdanınıza, kredi kartlarınıza ve değerli eşyalarınıza sahip çıkın

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Bu yıl şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 9 Eylül 2016 tarihine kadar kısa yolculuklar, kardeşler, yakın akrabalar ve komşular alanınızda kalacak. Bol bol yolculuk edebilir, hafta sonu kaçamakları yapabilirsiniz. Bu yılın aşk, romantizm, evlilik ve ilişkiler bakımından en verimli dönemleri 24 Ocak-17 Şubat, 6 Nisan- 24 Mayıs ve 24 Eylül-18 Ekim 2016 tarihleri arasında yer alıyor. Bu tarih aralığında yeni ilişkilere başlayabilir, var olan ilişkinizde daha mutlu ve romantik olabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bu yıl 9 Eylül’e kadar sizin aşk, romantizm, yaratıcılık ve çocuklar alanınızda kalacak. Hayatınıza bu süreçte yeni hobiler katabilir, el becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirebilir, yaratıcı konulardan ve zevk alanlarınızdan keyif alabileceğiniz yenilikler yapabilirsiniz. Bekar Boğalar yeni bir ilişkiye başlayabilirler. Çocuk sahibi olmak isteyen Boğalar, bu yıl şansınız oldukça yüksek. Kariyer alanında18 Şubat- 13 Mart ile 8 Aralık’tan yıl sonuna kadar Venüs size şans getirecek.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR
Bu yıl şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 9 Eylül’e kadar Başak burcunda geçiş yapacak ve sizin para kaynakları, kazançlar ve kendinize verdiğiniz değeri temsil eden alanda olacak. Çalışarak, yeteneklerinizi ve emeğinizi kullanarak bu yıl her zamankinden daha başarılı olacaksınız. Bu yıl aşk ve ilişkiler alanında 1-23 Ocak, 14 Şubat-12 Mart, 1-25 Mayıs, 13 Temmuz-5 Ağustos, 19 Ekim- 12 Kasım, 8-31 Aralık tarihlerinde çok daha kısmetli, şanslı ve hayattan keyif aldığınız zamanlar olacak.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
Mart-Haziran 2016 ayları ilişkiler, evlilik ve ortaklık konuları stresli ve krizli geçebilir. Özellikle 17 Nisan- 29 Haziran 2016 tarih aralığında Mars Yay burcunda geri harekette kalacağı için bu dönem sıkıntılı geçebilir. Tartışmalardan uzak durmalı, ani kararlarla düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl aşk, evlilik ve ilişkilerde en etkili ve kısmetli dönemler 25 Mayıs-18 Haziran, 31 Ağustos-22 Eylül ve 15 Ekim- 13 Kasım arası.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR
Bu yıl Başaklar şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter’in burçlarında 9 Eylül’e kadar kalacak olması nedeniyle oldukça şanslılar. Hayatlarına gelişim ve olgunlaşma fırsatları katacaklar. Özellikle evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları ve kariyer alanında önemli gelişmeler kaydedecekler. Bekar Başaklar evlilik kararı alabilir, süregelen ilişkilerini ciddi kararlarla geleceğe taşıyabilir, evli Başaklar birlikteliklerini daha sağlam bir temele oturtabilirler. Çocuk sahibi olarak ailelerini genişletmek isteyebilirler.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, bu yıl Başak burcundaki yolculuğunu 9 Eylül’e kadar sürdürecek. Jüpiter bu süre içerisinde kendinizi daha fazla tanımanızı sağlayacak içsel süreçlerinize destek verecek. Bu dönemde bilinçaltınızı açığa çıkaracak çalışmalar yapabilir, spiritüel öğretiler ve şifa içeren konularla ilgilenebilirsiniz. Jüpiter 9 Eylül’den sonra burcunuza geçiş yaparak bir yıl boyunca size şans ve fırsatlar getirmeye başlayacak. Bekar Teraziler evlilik kararı alabilir, bir ilişkisi olanlar ise denge ve huzura kavuşabilirler.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR
Oğlaklar bu yıl burcunuzun yönetici gezegeni Satürn, yıl boyunca Yay burcunda geçişini sürdürecek ve sizin elde olmayan durumları ve değişimleri temsil eden alanınızda kalacak. Bu alan aynı zamanda bilinçaltınızı, spiritüel konuları ve iç dünyanıza eğilmeyi de temsil eder. Aşk ve ilişkiler anlamında olumlu tarihler 24 Ocak-18 Şubat, 1 Mayıs-25 Mayıs ve 18 Haziran-13 Temmuz arası… Bu tarihler arasında imajınızı yenileyebilirsiniz. Özgüveninizle dikkat çekeceksiniz, sosyal ortamlarda çekiciliğinizi ve beğenildiğinizi hissedeceksiniz. İlişkileriniz daha rahat, sevgi dolu ve uyumlu olacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER
Jüpiter bu yıl 9 Eylül’e kadar Başak burcunda kalacak ve sizin arkadaşlar ve grup aktiviteleri ve gelecek projeleri alanınızda yer alacak. Bu süreçte sosyal çevreniz genişleyecektir. Hayatınıza yeni hedefler katacak ve genişleme ve büyüme olanakları sağlayacak fırsatlara ulaşmanız kolay olacak. Bu yıl aşk ve ilişkiler alanında en kısmetli dönemler 13 Mart-6 Nisan, 1-25 Mayıs ve 22 Eylül-19 Ekim tarihleri. Bu dönemde var olan ilişkilerinize daha fazla sevgi katabilir, yeni ilişkilere başlayabilir veya sosyal hayatınızı canlandırabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bu yıl 9 Eylül’e kadar Başak burcunda kalacak ve sizin finansal alanınızda yer alacak. Bu dönemde aile, eş veya iş ortakları ile para paylaşımınız, kredi, borçlar, vergi ve sigortalar alanında şanslı kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aşk ve romantizm alanında kısmetli tarihler, 18 Şubat-13 Mart, 25 Mayıs- 18 Haziran ve 13 Temmuz-6 Ağustos. Bu tarihler arasında, ilişkileriniz daha olumlu gelişecek. Kendinize bakım ve özen gösterebilirsiniz, aşkta şanslı olabilirsiniz. Daha fazla sosyal olacak, eğlenmek isteyeceksiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR
Görev ve sorumlulukları artıran, bizi olgunlaştıran deneyimleri hayatımıza katan ve kariyer alanında güçlü değişimler yapmayı sembolize eden Satürn’ün etkisini yıl boyunca hissedeceksiniz. Ancak Mars bu yıl burcunuzda 17 Nisan’dan başlayarak Haziran sonuna kadar uzun bir süre geri harekette bulunacak. Bu Retro dönemini özenli geçirin. Öncelikle araç kullanırken, yolculuklarda ve kas gücü veya hız gerektiren sporlar yaparken çok dikkatli olun. Aşk ve ilişkiler alanında en kısmetli dönem 24 Ocak-17 Şubat, 6 Nisan-1 Mayıs, 25 Mayıs-18 Haziran.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR
Bu yıl görev ve sorumlulukları, bizleri olgunlaştıran hayat deneyimlerini temsil eden Satürn’ün Yay burcundan geçişi hepimiz üzerinde önemli etkiler yansıtacak. Bu etkiyi Balıklar iş ve kariyer alanında hissedecekler. Hayatlarına daha fazla prestij ve statü getirecek kariyer adımları atmak için çaba sarf edecekler. Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bu yıl 9 Eylül’e kadar sizin evlilik, ortaklık ve sosyal ilişkiler alanınızda kalacak. Bu zaman zarfında sizi evlilik veya ciddi beraberlikler konusunda destekleyecek. Bu yıl aşk ve romantizm alanında en kısmetli tarihler 13 Mart-6 Nisan,18 Haziran-13 Temmuz ve 6 Ağustos-21 Eylül.


Pozitif Dergisi 2015/05

Yorum Ekle