Cinsellik

Orgazmın kozmik boyutu

Spiritüel anlamda cinsellik sadece beden ve duyguların bir araya gelmesiyle değil ruhların da birleşmesiyle gerçekleşiyor. Ruhsal bağ kurulabilen ve bu bağı evrenin enerjisiyle birleştirebilen cinsellik ise insan yaşamındaki en yüksek ve en özel enerji olarak kabul ediliyor…

Yazı: Nilgün YILDIZ

Cinsel yaşam iki çift arasındaki en özel anların paylaşımıdır. Çoğu zaman birbirini tanıyan iki beden bir araya gelir, birlikte olur. Amaç partnere duyulan sevginin ispatı ve mutluluğu yakalamaktır. Çoğu zaman ise her iki tarafı da hem bedensel hem de ruhsal olarak mutlu etmektir. Spiritüel cinsellik de bunu amaçlar. Bu anlamda aşık olmadan cinsel ilişki yaşamak ruhsal ve enerjisel anlamda zehirlenme olarak kabul ediliyor. Spiritüelizmde cinsellik, doğa-evren-enerji ile işbirliği ve ruhun yükselişi olarak görülüyor. Bir insan dünya boyutuna “cinsel” birleşme sonrası, kadın-erkeğin arasındaki enerjinin sonucu olarak geliyor. Gerçek aşk, gerçek sevgi, gerçek ruhsal bağ kurabilen yani ruh eşi olabilme hali içinde yaşanan cinsellik de insan yaşamındaki en yüksek ve özel enerji olarak kabul ediliyor.

orgazmin-kozmik-boyutu-2

Kozmik orgazma ulaşmak
Spiritüel Danışman Tuğçe Işınsu, kozmik orgazmın anlamını şöyle tanımlıyor: “Tıpkı meditasyon anında olabileceği gibi kişi tüm evrenle üst benliğini kullanarak farklı bir farkındalık hali yaşıyor. Normal orgazm ise fiziksel boyutta kalabiliyor. Yaşanılan deneyim sadece yemek yemek anındaki gibi yüzeysel bir zevkten öteye gidemiyor. Kozmik orgazm ise kişiyi geliştiriyor, insanı tüm evrenin enerjisiyle ‘bir’ haline getirebiliyor. Yaşamı farklı algılayabilen, dönüşümü isteyen kişiler Tantra veya Kama Sutra gibi kavramlar üzerinde dururken, kozmik orgazm anında, kollektif bilinçten enerji ile beslenebiliyor. Kozmik orgazm ruhlar arası alışveriştir ve orgazm sırasında bilgi ile geçmişe dair aktarımlar da olabiliyor” diyor.

Herkes kozmik orgazm yaşayabilir mi?
Kimsenin farkındalıkları, korkuları, istekleri veya enerjisi aynı olmadığı gibi, bazı insanlar hala seksi bir “ihtiyaç veya salt zevk” sanabiliyor. Tuğçe Işınsu, “Toplumda bırakın kozmik versiyonu çoğu kişi ‘mış’ gibi yapıyor. Geçmiş, korkular, tabular, aile enerjisi çoğu kişinin bilinçaltı yolu ile seks yaşamını olumsuz etkiliyor hatta yönetiyor. Spiritüel kişi, daha çok ruh eşini arıyor. Saf bir arayışta olduğu için partnerine gerçek sevgisini sunabiliyor. Bu anlamda, seksin yaşandığı anda daha çok enerji, daha net bir orgazm ve daha özel geçişler yaşanabiliyor. Cinsellik sırasında hiç diyalog olmadan o kişinin tüm iç dünyası hakkında binlerce ipucu ve detay alabiliyorsunuz. Eş ruhlar arasında yaşanan seks bambaşkadır” diyor.

Spiritüel cinsellik aynı zamanda bir tedavi
Tüm hastalıkların kökeni duygusal-düşünsel ve ayrıca geçmişe dayanıyor. Seks ve aşk hayatı iyiye giden insanlar kanseri bile yenebiliyor. Dişil gücünü yeni partneri ile seks yaparak geri kazanan kadın, kadın hastalıklarını bu sayede aşabiliyor. Örneğin günümüzün en büyük sorunlarından biri olan obezite kendini sevmemek ve kaygıdan ortaya çıkıyor. Sönük aşk hayatını kenara atıp cinsel özgürleşmeye doğru adım atan kadın veya erkek, yaşam enerjisi arttığı için kendiliğinden kilo bile verebiliyor. Aynı şekilde zorla cinsel ilişki yaşamış olmak veya cinsel taciz geçmişi kişiyi hasta edebiliyor. Spiritüel cinsellik yaklaşımları bu kişiler üzerinde de etkili olabiliyor.

orgazmin-kozmik-boyutu-3

Cinsel enerji ile zihin arasındaki ilişki
Tuğçe Işınsu, “Zihinden çok bilinçaltı ile ilgili, seçilen ve sıkça talep edilen fantezi, kişinin bilinçaltı yani bilinçdışı ile ilgili oluyor. Bilinçdışı dediğimiz şey, kollektif bilincin ortak bilgi havuzu, geçmiş yaşamlar, aileden, eskiden kalma enerji mirası, küçüklük anıları ile doludur. Cinsel seçimler, beklentiler ve sorunlar da işte bu bilinçdışıyla ilgilidir. Dolayısıyla bilinçdışında bulunan kayıtlar ve anılar, aslında kişi hiç bilmeden bilinç düzeyinde yaşamını yönetir” diyor. Maddi kaygılar, aşkın bitişi, kişinin kendini veya yaşamını sevmemesi, geleceğe dair korkular, baskı ve hayal kırıklığı cinsel yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Cinsel anlamda çoğu kişi ya kendi gibi olanı ya da kendine hiç benzemeyip değişik geleni arzulayabiliyor. Afrodizyak parfüm, bazı özel renkler, kokular, anlık tepkiler, bazen de saflık enerjisi de cazibe ortamı yaratabiliyor. Planlanmamış seks, araştırmalara göre kişilere daha çok zevk veriyor. Işınsu, “Aşk ve Cazibe Akademisi’ ile ‘Onu Kendine Aşık Et’ isimli kitaplarımda da yer verdiğim gibi çakralar, nefes teknikleri, affetmiş olma, telepatik bağ kurma, müzik ve sınırsızlık çok önemli. Gerçek ve samimi duygular da konuyu olumlu anlamda körüklüyor. Hepsinin ötesinde tutku ve ona eşlik eden gizli saygı da çok önemli. İki kişi de tam olarak kendi olabilmeli, karşı taraf o an’da dünyanın en özel kişisi olduğunu hissedebilmeli. Kurgu ve oyun çok az olmalı” diyor.

KADIN VE ERKEK FARKI
Cinsellikte erkek, kadına göre bazı durumlarda daha çok gerilir. Kadında “kötü sevişirim kaygısı” pek olmaz; bu anlamda erkek kendini daha fazla baskı altında hissedip, sorumluluk taşır. Erkek güç ve güven açısından kendinden memnun değilse, kendini ne kadar zorlarsa zorlasın hiçbir zaman tatmin olma duygusunu tam yaşayamaz.

Cinsel sorunları olanlar ne yapmalı?
Işınsu cinsel sorunları olan çiftlere şu tavsiyede bulunuyor: “Bu kişiler ruh eşi değilse hiçbir şey tam olarak mükemmele dönüşmez. Bencillik varsa seks sırasında bu da büyük bir sorundur. Ortalama bir cinsel yaşamı olan kişiler, ilişki veya evliliğini sürdürebiliyor. İletişim, paylaşım, telepatik bağ olarak önce ilişki düzeltilmeli. Bunlar onarılınca seks daha iyiye gidiyor. Altı ayı geçip düzelmeyen cinsel yaşamda sonraları da çok iyi sonuç olmayabiliyor. Spiritüel farkındalık, eğitimler, özel yağlar, karışımlar, masajlar, gizem çok önemli. Toplu eğitimlere inanmıyorum. Bireysel yol haritaları daha sağlıklı ve kişiye özel. Geçmişle mutlaka yüzleşilmeli, korku kayıtları bulunmalı, özgürleşebilmek de önemli. En seksi halimiz en doğal halimizdir ayrıca… Baştan çıkarma bir sanattır.”

SİYAH GECE
1- Geceye aşk iksiri ve aşk yemekleri ile başlayın. Gecenin ilk bölümünde (yemek-flört bölümü) siyah giyin. Siyah, gizem ve çekiciliktir. Eğer varsa veya satın alabiliyorsanız siyah pırlanta takın.
2- İpek kumaşların enerjisi çok yoğundur, duyguları kamçılar, ipek kumaştan ama mutlaka siyah yatak çarşafı takımı alın. Bu takımı bir gece Yeniay ışığında bekletin ve Orkide tütsüsü ile tütsüleyin. Yatağa sererken güzel niyetlerde ve dileklerde bulunun.
3- Çok zor olsa da siyah gül bulma şansınız varsa bu özel gece için ayırın.
4- Odanın dört bir köşesine dört ayrı siyah mum koyun ve yakın. Her bir mumun üzerinde o gece olmasını istediklerinizi kürdan ile kazımış olun, net olun, odaklanın.
5- O geceden sonra ilişkinizde olmasını istediğiniz devam konularını da kazıyabilirsiniz. Siyah tül ve dantel de aşkı, tutkuyu çağrıştırır, bu özel gecede bunları kullanın; mesela iç çamaşırınızda.
6- Yatak, konum olarak dört mumun ortasında kalmalı, gerekirse odada değişiklik yapın. Yoğun baharat içerikli bir afrodizyak masaj yağı kullanın bu bölümde aşkınızdan size masaj yapmasını isteyin. Özgürlüğü ve sınırsızlığı simgeleyen siyah bir kuş objesini de yatağın güney bölümüne denk gelecek şekilde koymayı unutmayın.

Tuğçe Işınsu’dan seks ritüelleri
KIRMIZI GÜLLER
Geceye afrodizyak parfümünüzü sürerek hazırlanın, doğru bitki karışımları ve tütsülerle de ortamda bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Özel aşk geceleri Dolunay zamanında seçilirse etkiler yoğun, tutkulu ve unutulmaz olur. Dolunay zamanı toplayacağınız kırmızı gülleri (veya doğal sayılabilecek bir ortamdan satın alın) yatak odanızda yerlere serpin ve aşk enerjisini çağırın. Yakut taşından bir kolye ya da yüzük bu özel gecede sizi tutkulu ve duygulu kılacaktır. Bu geceyi bir anı olarak kodlayıp saklamak isterseniz Pembe Kuvars taşını yatağın başucuna koyun. Gecenin sonunda alıp kırmızı bir ipek kumaş ya da keseye yerleştirin. Yemekten en erken iki saat sonra yatak odasına geçin. Daha önceden kendi ellerinizle hazırladığınız gülsuyunu (su, gül yaprağı, gül suyu, gül yağı; bir gece bekletin, ertesi gün elinizle ezerek gül yapraklarını sıkın) yatak odasına girerken serpin. Gülyağı tütsüsü de ayrıca yakabilirsiniz. Aşkı anlatan obje, resim, anı, renk ve çağrışımlarla odanızı mutlaka önceden donatmış olun. Odada kapı girişinin tam karşısına denk gelen köşede kırmızı mum yakın. Aşkınızın çakra bölgelerine masaj yapın. Onu en çok mutlu eden aşk sözcüklerini kulağına söylemeyi unutmayın. Tepe Çakrası’na mutlaka sevgi ile dokunun. O gece belden bağlanan bir kıyafet giyerseniz yedi düğüm atmış olun ve düğümleri yavaş yavaş çözün. Kendinize inanın.

Pozitif Dergisi 2014/03

Yorum Ekle