Cinsellik

Enerjiniz yatağa dağılsın

Kimi zaman korkular kimi zaman endişeler nedeniyle cinsel hayatınızda yaşadığınız sorunları evrendeki enerjiyi kullanarak yok edebilir, olumlamalarla isteklerinizi hayalden öteye taşıyabilirsiniz.

Yazı: Nilgün YILDIZ

inselliğin tabu olarak görüldüğü toplumlarda bilinçaltında cinsellikle ilgili negatif düşünceler de oluşmaya başlıyor. Bu da beraberinde cinsellikle ilgili sorunları getiriyor. Üst düzey bir düşünme tekniği olarak kabul edilen Kuantum’daki olumlama istemek ve istemekte ısrar etmek anlamına geliyor. Peki bu istekler cinsel yaşamımızı nasıl etkiliyor? Sadece istemek yetiyor mu? Bu soruların cevabı ve daha birçoğu hakkında Kuantum Yaşam Koçu Özge Işın bilgi verdi.

Sadece istemek olmaz!
Hepimiz Kuantum’da bir şeyi ısrarla istemenin onu elde etmenin yolu olduğunu düşünsek de Özge Işın bunun çok doğru olmadığını söylüyor ve “Kuantum’da ‘Bu olumlamayı yapıyorum, mutlu oluyorum’ gibi bir düşünce olmamalı öncelikle bunun bilinmesi gerekiyor. Olumlamalar için çok derin bir çalışma gerekiyor. Çünkü Kuantum tamamen kişinin bilinçaltındaki inanç sistemlerine dayalı bir çözümleme. Bilinçaltınızdaki inanç kalıplarını yani aşk, para, cinsellik aile ya da sağlık hangi alan olursa olsun keşfedip önce o konulardaki tıkanıklıkların nedenlerini bulmalısınız. Bilinçaltındaki bu yerleşmiş inanç sistemi, bireyin ya ailesinden, ya çevresinden ya da kendi deneyimlerinden çıkan sonuçlardır ve bunlar düşünme sistemi alışkanlıklarıdır. Kişinin bilinçaltındaki inançlar keşfedildikten sonra hayatındaki sorunlar çözülmeye başlar” diye ekliyor.

Cinsel enerji
Cinsel hayatta mutlu olmak için evrendeki her şeyin enerji olduğunu kabul etmek gerekiyor. Zaten Kuantum da bunu kanıtlayan bir fizik kuralıdır. Cinsel enerji ise her yerde var olan bir enerji. Evrendeki cinsel enerjiyle bağlantıya geçmek gerekiyor. Bunun için ise bireyin önce kendi enerjisini tanıması gerekiyor. Cinsellik tek başına yaşanan bir şey değil. Kendi enerjinizle var oluyorsunuz ama karşınızdakinin enerjisini almaya da başlıyorsunuz. Yani iki enerji; birisi Yin diğeri Yang enerjisi birleşiyor. Yin dişi, Yang ise erkeklerde var olan enerjileri temsil ediyor. Bu iki enerji birbirine karışmaya başlıyor ve o esnada kadın da erkek de kendi enerjileriyle orada var oluyor.

CİNSEL SORUNLARA OLUMLAMA ETKİSİ
Utanma
Cinsel sorunların başında utanma geliyor. Kişi bedeninden, kendinden ya da cinsel ilişkiye girmekten utanabiliyor. Bu noktada utangaç kişinin kendine yönelmesi gerekiyor. Özge Işın, “Görüşmelerimizde çok fazla geçmiş hayata inemesek de bu sorunun nerede başladığına bakıyor ve onu temizlemeye başlıyoruz. Utangaç kişi geçmişte bir travma yaşamış olabiliyor. Cinsel ilişki sırasında kendisini utandıracak bir olayı unutamıyor. Bu olay duygusal olarak o kişiyi çok fazla etkilemiş ve bir daha utanma duygusunu aşamamış olabiliyor. Böyle bir durumda önce utangaçlık duygusunun bedene nasıl bir duyguyla geldiğini keşfetmek, sonra da bu duygudan arınmak gerekiyor. En son olarak ise olumlamalara geliniyor” diyor. Kısacası kişi önce kendinden utanmamakla işe başlıyor, kendi doğasıyla yakınlaşıyor. Dişiliğini hissetmeye çalışarak kendini açıp, zevk alma noktasına geliyor ve o noktaya geldikten sonra karşı cinsle onu paylaşmak istiyor. Ancak o zaman karşısındakinden utanma sorununu yenebiliyor.

Utanma için olumlama örnekleri:
“Bedenimi seviyorum ve enerjimi açıyorum.”
“Göğüslerimi seviyorum.”
“Kadınlığımı seviyorum.”
“Kendimi seviyorum, cinselliğimi seviyorum.”

enerjiniz-yataga-dagilsin-3Korku
Cinsellikte yaşanan sorunlardan biri de korkular. Bunlar arasında en sık görülenlerden biri olan ilk gece korkusunun sebebini bilmek gerekiyor. Genelde bu korkunun altında “Güzel geçmeyecek, başaramayacağım, acı çekeceğim ya da beni beğenmeyecek” gibi düşünceler oluyor. Sorun neyse o sorun için olumlama yapmak gerekiyor. Eğer “Beni beğenmeyecek ve tecrübesiz bulacak” gibi korkular yaşanıyorsa o zaman “Ben kendimi çok beğeniyorum, ben zaten mükemmelim ve karşımdakiyle kendimi paylaşacağım, o zaten beni beğenir” diye düşünmesi gerekiyor. Özge Işın, “İlk gece çok kötü geçebilir, kişinin hayal ettiği gibi geçmeyebilir fakat belki de o gecenin öyle geçmesi gerekiyor. Şöyle düşünülmeli; kötü geçmesinin de bir sebebi olabilir. Her deneyim bir sonraki deneyimi besliyor ve farkındalığımızı artırıyor. Bazen olaylara teslim olmak lazım. Benim enerjim ve onun enerjisi birleşecek ve kendimi ona açıyorum diye düşünmek gerekiyor” diyor. Korkan kişi için olumlama korkunun tam karşısı olmalı. Korkan biri sevgiye yönelmeli. Olumlamada neden korkuyorsa ona sevgiyle karşılık vermeli. Harekete geçiren ikinci şey ise coşku. Eğer korkuyorsa ve bu nedenle heyecanlıysa bu duyguları coşkuya çevirebilmek de önemli.

Korku olumlamaları
“Tecrübesizim ve tecrübesizliğimi seviyorum.”
“İlk gece çok heyecanlı ve bu heyecanı seviyorum.”
“Kendimi beğeniyorum ve seviyorum.”
“Kendimi açıyorum.”

enerjiniz-yataga-dagilsin-2Yin enerjisi düşük olan bir kadın cinselliğini rahat kullanmaz. Bundan memnun değilse ve seksi olmak istiyorsa Yin özelliklerine bakmak gerekiyor. Bu durumda yoga yapabilir. Yin enerji düşükse günlük hayatta aktiftir, çok konuşur, düşünür ve duramaz. O kişi günlük hayatında hiçbir şey yapmadan duracağı zamanlar ayırmalı.

Endişeler
Endişeler genelde geleceğe, korkular ise geçmişe ait oluyor. Örneğin “Kendimi ona açtım ya beni üzerse ya da kendimi açmışken beni kullanırsa” gibi. Bunların hepsi geleceğe ait endişeler bu nedenle endişe eden kişiyi önce yaşadığı ana getirmek lazım. “Şu an bir sorun var mı?” sorusuna “Hayır” cevabı veriyorsa “İleride olabilir mi?” sorusunun cevabını bilmeye çalışmamalısınız. Özge Işın, bu kişilerin geleceği düşünmeye bırakıp, hayata güvenmeyi öğrenmeleri gerektiğini belirtiyor ve “Bu anı yaşamalı ve enerjinizi akıtmalısınız sonrasında olacaktan sorumlu değilsiniz. Eğer bu endişelerle yaşarsanız ilişkide kendinizi kasmaya başlarsınız ve böyle bir durumda etrafa öyle bir enerji yayılıyor ki karşınızdaki kişi de bu enerjiyi alıyor ve ‘Bu kullanılmak istiyor’ diye düşünüyor. Bilinçli olmasa da sizin enerjinizin içine giriyor” diyor.

Endişe için olumlamalar:
“Endişe enerjimi atıyorum. Gelecekte düşünürüm.”
“Bu an ne getirecekse hazırım.”
“Şu anda yaşayacağımı yaşıyorum.”
“Kendimi bu ana açıyorum. Bu ana teslim oluyorum.”
“Bu anı yaşamaya cesaretim var.”
“Endişemi geleceğe bırakıyorum.”

Cinsel isteksizliğin neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Cinsel enerji düşük olabiliyor.

Frijit kadınlar
Frijit, cinsel anlamda soğukluk yaşama anlamına geliyor. Bu sorunu yaşayan kadınlar, cinsel bölgelerinden kopuk oluyor. Bu sorunu yenmek için o bölgeyle ilişki kurulmalı. Özge Işın, “Ayağınıza nasıl pedikür yaptırıyorsanız cinsel bölgenizle de ilgilenmeniz gerekiyor. O bölgeyi inceleyebilir, ilgi gösterebilirsiniz; örneğin güzel iç çamaşırları alabilirsiniz. Böylece kalple cinsel organ arasında bir bağ kuruluyor. Pelvik taban masajları yapılabilir. Sadece o bölge değil önce başka bölgelerle de ilgilenilebilir. Örneğin dizler, bacaklar gibi. Karnın altına masaj yapabilir. Oradaki kaslara elle baskı uygulanabilir. Baş parmakla o bölgeye bastırabilir. Otururken bütün pelvik taban yani popo sıkılıp, gevşetilebilir. Böylece kaslar rahatlamayı öğrenir” diyor.

Frijitler için olumlamalar:
“Kadınlığımı kabul ediyorum. Şimdi iletişime geçiyorum.”
“Göğüslerimi seviyorum.”
“Bedenimi özgür bırakıyorum.”

Dişilik
Kadınların dişil enerjisi olan Yin çok düşük, Yang daha yüksek olabiliyor. Yin enerjisi düşük olan bir kadın cinselliğini rahat kullanmaz. Bundan memnun değilse ve seksi olmak istiyorsa Yin özelliklerine bakmak gerekiyor. Bu durumda yoga yapabilir. Yin enerji düşükse günlük hayatta aktiftir, çok konuşur, düşünür ve duramaz. O kişi günlük hayatında hiçbir şey yapmadan duracağı zamanlar ayırmalı. Kendi içindeki bu dişil enerjiyle yakınlaştığında cinsellikle yakınlaşmaya başlıyor.

Olumlamalar
“Kendim rahatım ve kendimi seviyorum.”
“Şu anda böyleyim ama bu değişebilir ve kendimi dişil enerjiye açıyorum.”

Cinsel isteksizlik
Cinsel isteksizliğin neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Cinsel enerji düşük olabiliyor. Böyle bir durumda cinsel enerjiyi tanımak gerekiyor. Evrendeki cinsel enerjiyle ilişkiye geçmek için ise önce kişinin kendini tanıması gerekiyor. Eşiyle ne istediğini açıkça konuşması ve iletişimde açık olması önemli. Partnerle konuşmaya korkmadan “Bu dönem seni istemiyor değilim ama kendi enerjimin senin enerjinle karışması bana fazla geliyor” diyebilir. “Bana yardımcı ol, beni destekle ve bana bu şekilde davran” demek de bu durumda eşlerin birbirlerini anlamasını sağlayabiliyor.

Olumlamalar
“Kendimi sekse açıyorum.”
“Hayatın tadını çıkaracağım.”
“Seks hayatın doğal bir parçası ve ben bunu yaşıyorum.”

OLUMLAMALAR NASIL YAPILIYOR?
Olumlamalar bir danışan yardımıyla yapılıyor.
21 gün boyunca bilinçaltına olumlamayı yüklemek gerekiyor. Çünkü hücrelerin bilgileri alma süresi 21 gün. Bağışıklık sistemi için bir ilaç kullanmaya başladığınızda 21 gün sonra etki etmeye başlıyor.
Yapılan seanslarda kişiye bilinçaltı CD’leri hazırlanıyor. Gece uyurken danışan bu CD’yi dinliyor. Çünkü ancak uyurken bilinç seviyesinden bilinçaltı seviyesine inebiliyorsunuz. Bilinçaltı rahatsa kozmik enerji alanına girilebiliyor. Olumlamalar böylece bilinçaltına yükleniyor.
• Eğer meditasyon yapan biriyse meditasyon sırasında da olumlamalar söylenebiliyor.
• Kişi meditasyon yapmıyorsa, uyurken dinlemek istemiyorsa o zaman sabah ilk uyandığı zaman yani zihin tam ayılmamışken başucunda olumlamalarını koyarak, kalkar kalkmaz onları okuyabilir.

Özge Işın: “Kadınların bilinçaltına çocukluktan itibaren ‘Bir gün evleneceksin, çocuğun olacak’ düşünceleri yükleniyor. Kadın kendi kendine evlilik, gelinlik, çocuk gibi hayaller kuruyor. Bu durumda kadın ne yapıyor? Karşısına çıkan her erkeğe evlenilecek adam gözüyle bakıyor fakat o sırada o kişi aynı enerjide olmayabiliyor.”
Gece yatarken de danışan kendisiyle ve bedeniyle bağlantı kurabiliyor. Cinsel enerjisini hissetmek için zihnini yönlendirebilir ve sonra olumlamalarını söyleyebilir.
• Gün içinde bilinçaltına inmek için ise resimler kullanılıyor. Örneğin cinsel hayatında utangaç olan biri var fakat açık bir cinsel yaşam istiyorsa onunla ilgili fotoğraflar bularak gördüğü her yere bu fotoğrafları koyabilir. Bu durumda reklam etkisi yaratılıyor ve görsel zeka devreye giriyor.

Bedeni rahatlatın!
Cinsel ilişki tamamen teslim olmaktan geçiyor. Önce kendinizi rahatlatmalısınız. Pelvik kasları rahatlatan birçok çalışma var. Çünkü cinsellikle ilgili bütün gerginlikler o bölgede yaşanıyor. O bölge hep mahrem bölge olarak öğretiliyor fakat aslında bir parçamız ve oradan ürüyoruz. Oradaki enerjinin akımı için ise oradaki kasları gevşeten hareketler yapılabilir. Bunun için bazı yoga egzersizleri bulunuyor. İşte örnekler…

Bu egzersizleri yapın:
• Sırtüstü yatın, bacaklarınızı bükün. Bacaklar kalça kemiğinin önünde bükülü şekilde dursun. Eller rahat, sırt yerde ve bütün bedeni gevşetip, leğen kemiğini ufak hareketlerle öne, arkaya doğru çevirin. Omurga yuvarlanmaya başlıyor, oturma kemikleri üzerinde gidip, gelin. Bu hareket çok yavaş şekilde yapılmalı. Böylece bütün omurga rahatlıyor ve pelvik taban yumuşuyor. Bu cinsel ilişki sırasında yapılan hareketin aynısı oluyor. Nefesle uyumlu biçimde yapılabilir.
• Sırtüstü yatın ve ayak tabanlarınızı birleştirin. Dizlerinizi iki yana açın. Ayaklar cinsel organın önünde kurbağa gibi tamamen gevşek bir şekilde 5-10 dakika kadar durun. Pozisyonda kasıklar açılıyor. İç bacaklar, leğen kemiğinin tabanı açılıyor.
• Mutlu bebek denilen pozda da yine bacaklar kelebek, ayaklar yukarı kalkıyor, ellerinizle ayaklarınıza sarılıp, aynı bebeklerin yaptığı gibi sallanın. O bölgedeki tüm gerginliğinizi alacak.
• Sırtüstü yatın, bacaklarınızı duvara yaslayın. Bacaklarınızı iki yana doğru açın. Beş dakika kadar bu pozisyonda kalın.

Pozitif Dergisi 2013/01

Yorum Ekle